میلگرد چیست؟

 

میگرد نوعی نوار فولادی است که در ساخت سازه های بتنی استفاده میشود
با افزودن این میله‌های فولادی تقویت کننده شما بتن مسلح ایجاد میکنید
میلگرد به شما کمک می کند که ترک های ایجاد شده در دال کف و ستون مانع از بین رفتن پروژه شوند همچنین، میلگرد مقاومت ساختاری پروژه را نیز تامین می‌کند.

انواع میلگرد

 

 

میلگردA1 چیست؟

 

اگر بخواهیم درباره میلگرد A1 ، تعریفی داشته باشیم باید بگوییم میلگرد ساده ای است  که هیچگونه آجی بر روی سطح آن نمیباشد. این نوع میلگرد به طور کلی به عنوان میلگرد (داکتیل) شناخته میشود که به دلیل نرم تر بودن نسبت به باقی میلگرد ها برای جوشکاری استفاده میشود. کار برد دیگر این نوع میلگرد استفاده در سقف های بتنی به عنوان میلگرد حرارتی میباشد.

میلگرد A2 چیست؟

 

میلگرد A2، نوعی میلگرد آجدار است که آج آن به صورت یک مارپیچ از ابتدا تا انتهای میگرد ، ادامه پیدا کرده و در هیچ کجا قطع نمی شود ؛ این نوع میلگرد به علت ظاهری که دارد به عنوان میگرد با آج مارپیچ ساده و از نظر شکل پذیری به نام ( نیمه ترد _ نیمه نرم) نیز شناخته میشود.

میلگرد A3 چیست؟

 

میلگرد A3 ، با تنش جاری ۴۰۰۰ میلی گرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی ۶۰۰۰ میلی گرم بر سانتی متر مربع به عنوان میلگرد خشک یا ترد شناخته میشود . که مناسب عملیات ساختمانی می باشد که به صورت آجدار و عمدتا آج جنایی است.

این نوع میلگرد برای آهنگری و تغیر شکل های فراوان با زوایای تند مناسب نیست، و به هیچ وجه جوشکاری بر روی آن مجاز نیست.

 

میلگرد A4 چیست؟

 

تولید میلگرد A4 ، نتیجه پیشرفت تکنولوژی نورد یعنی کنترل درجه حرارت و سرعت سرد کردن میباشد که امکان تولید سمش هایی با کربن پایین را فراهم می‌کند. این میلگرد داری مقاومت کششی ۶۵۰۰ کیلو گرم بر سانتی متر مربع می باشد و قابلیت جوش پذیری و مشخصات مکانیکی مطلوبی  چون شکل پذیری مناسب می باشد . میلگرد نوع A4 در رده میلگرد های سخت قرار میگیرد و از نظر ظاهری داری آج های دوکی شکل است ؛ به همین خاطر به میلگرد های مرکب نیز معروفند.

برای اطلاع از قیمت  انواع میلگرد تماس بگیرید

 

قیچی های برقی برش میلگرد

قیچی های برش میلگرد ابزار جدیدی هستند که به آسانی میتوانند انواع میلگرد هارا برش داده و یا خم کنند از این ابزار به دلیل کاربرد خوبی که دارد و اسان تر کرن کار ارماتور بندی مورد استقبال قرار گرفته است .

از دیگر محصولات شهرقالب میتوان به جک سقفی و قالب فلزی بتن اشاره کرد که یکی از مهم ترین محصولات تولیدی در زمیه ساختمانسازی کشر است.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
شهرقالب We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها