قالب مدولار بتن

 

قالب مدولار بتن از انواع قالب هایی است که جنس فلزی دارد و متناسب با ابعاد و اندازه سازه بتنی قابل ساخت می باشد. طراحی و ساخت این نوع قالب های بتن به گونه است که در ابعاد عرضی با مضرب 5 تولید می شوند. همچنین قالب بتن مدولار را می توان متناسب با نیاز و سفارش مشتری طراحی کرد.

قالب های مدولار از اجزا و قطعات به هم پیوسته تشکیل می شوند. این قالب ها در بسیاری از پروژه های کوچک و بزرگ و به منظور ساخت سازه های بتنی مانند انواع دیوارهای یک طرفه، دو طرفه و برشی، فونداسیون، شناژ،سقف و… مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد قالب بتن مدولار در پروژه های ساختمان سازی مختلف، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. چرا که این قالب ها به راحتی و با استفاده از اتصالاتی مانند پین، گوه و… به یکدیگر متصل و یا از هم جدا می شوند.

 

اجزای تشکیل دهنده قالب مدولار بتن

 

قالب های مدولار دارای اجزا و متعلقات مختلفی هستند که به راحتی به یکدیگر متصل می شوند. پین و گوه، سولجر، گیره قالب بندی، مهره، بولت و میان بولت از تجهیزات تشکیل دهنده این نوع قالب ها هستند. علاوه بر این قالب مدولار بتن از یک ورق رویه، چهار تسمه به صورت پانچ شده در لبه و تسمه های تقویتی یا سخت کننده نیز تشکیل می شوند.

ضخامت ورق رویه قالب 3 سانتیمتر است. قالب ها و ورق رویه در قسمت های مشخصی به وسیله تسمه های سخت کننده تقویت می شوند. علاوه بر این، این تسمه ها می توانند قطعات مختلف قالب را به یکدیگر و به پشت بند متصل کند.

قالب مدولار بتن

یکی از مهمترین ویژگی های قالب مدولار، مقاومت مناسب آن در مقابل نیروهای وارده و آتش سوزی است. همچنین این قالب ها طول عمر بالایی دارند و با استفاده از آنها می توان در سازه بتنی سطحی صاف و هموار ایجاد کرد. ظرفیت و مقاومت قالب بتن مدولار قابل تغییر است و در صورت نیاز می توان آن را افزایش یا کاهش داد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا
شهرقالب We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها